УВАГА! Мінімальна сума замовлення 150 грн.

Клас точності підшипників

13.12.2019
Клас точності підшипників, Фото

Найчастіше при виборі необхідного підшипника, який повністю замінить зламану деталь, рекомендується, враховувати не тільки розміри, маркування, виробника, а й клас точності даного підшипника.

Що ж таке «Клас точності» - це показник, який характеризується граничними відхиленнями в порядку зростання : форм, розмірів і розташування поверхонь підшипників.

Точність виготовлення підшипників впливає на швидкість обертання виробу, втрати на тертя, що в сукупності подовжує термін експлуатації даного підшипника.

Клас точності характеризується такими показниками як:

  • Частота обертів;
  • Рівень шуму та вібрації;
  • Плавність ходу;
  • Втрати на тертя.

Підшипники високої точності ще називають - прецизійними.

Чим вище клас точності підшипника, тим більш досконалим є його виготовлення. Собівартість, відповідно, і ціна на підшипник буде вище в рази, ніж на підшипники зі стандартним класом точності. Це необхідно враховувати в процесі підбору потрібної деталі.

Однак, далеко не завжди необхідний прецизійний підшипник. Так в сільськогосподарське обладнання та продукцію загального машинобудування цілком підійде нульовий клас точності, в той час як на верстати, наприклад, мелало- або деревообробні, обов'язковий до установки високоточний підшипник. В іншому випадку механізм не зможе повноцінно виконувати свої функції, що може призвести до незадовільних кінцевих результатів.

Існують класи точності наступних стандартів:

  • Міжнародна система ISO
  • ГОСТ, застосовується в країнах пост радянського простору
  • DIN - Німеччина
  • JIS - Японія
  • AFNOR - Франція
  • ANSI, ABBA - Америка

Класи точності імпортних підшипників є ідентичними, за винятком американських.

Нижче ми хочемо надати таблицю відповідності, для того щоб Ви могли легко зорієнтуватися в необхідному Вам класі незалежно від виробника:

 

Порівняльна характеристика - відповідність класів точності:

Стандарт

Стандартний клас

Прецизійний клас

ISO

P0

P6

P5

P4

P2

ГОСТ

0

6

5

4

2

IJS

Cass 0

Class 6

Class 5

Class 4

Class 2

ABBA

Кулькові підшипники

ABEC1

ABEC3

ABEC5

ABEC7

ABEC9

Роликові підшипники

RBEC1

RBEC3

RBEC5

 

Дюймові конічні підшипники

Class 4

Class 2

Class 3

Class 0

Class 00

Метричні конічні підшипники

Class K

Class N

Class K

Class C

Class A

Стисло ми виклали суть поняття «клас точності». Однак, маємо зауважити, що далеко не завжди клас точності характеризує якість підшипника. Обираючи підшипник для відповідального вузла, необхідно також враховувати якість самого підшипника, віддаючи перевагу перевіреним виробникам.

Ще один дуже важливий момент - це придбання оригінальної продукції, вибирайте перевірених постачальників підшипникової продукції, щоб уникнути марно витрачених фінансових і матеріальних ресурсів.

Podshipnik.ua - Ваш персональний гід у світ якісних та оригінальних підшипників!